Agent kupujúceho

Kto je vlastne agent kupujúceho?

Je to dôveryhodný sprievodca, ktorý vám pomôže nájsť domov vašich prianí.

Ste pripravení začať hľadať dom vašich snov?

Je to ako džungľa. Budete sa musieť pripraviť na nával rôznej dokumentácie, preraziť si cestu cez konkurenčných kupujúcich súťažiacich o rovnaké domy a ďalšie výzvy, toto všetko budete musieť prekonať skôr ako sa dostanete ku kľúčom od vami vysnívaného domu.

Tento proces môže byť nesmierne zložitý, vyčerpávajúci a stresujúci a ešte špeciálne v prípade ak ste kupujúci, ktorý nakupujete po prvýkrát. Mať realitného profesionála po svojom boku môže priniesť veľký rozdiel.

Možno ste už počuli o zástupcoch kupujúcich, predajných agentoch, kótovacích agentoch atď.

Ste kupujúci, tak čo je agent kupujúceho?

Už podľa názvu agenti kupujúcich pomáhajú kupujúcim nehnuteľností orientovať sa na trhu s nehnuteľnosťami. Ušetria Vám veľa času a peňazí na ceste do nového domu.

Prieskum a analýza trhu

Podľa vašich požiadaviek, popisov a nápadov vyfiltrujeme pre Vás tie najvhodnejšie ponuky, ktoré sú práve teraz k dispozícii. V realitnej kancelárii REAproperty má agent kupujúceho dostupné aj ponuky, ktoré sú neverejné, ale často sú práve tie najzaujímavejšie.

Obhliadky na odbornej úrovni

Na každú jednu obhliadku sa náš agent kupujúceho dokonale pripraví. Preverí za Vás nie len technický stav, ale aj právny stav nehnuteľnosti. Profesionálnym spôsobom Vás upozorní na pozitíva ale aj negatíva každej ponuky, ktoré je potrebné mať na zreteli.

Vyjednávanie o kúpnej cene

Komunikáciu so zástupcom predávajúceho nechajte na nášho vyškoleného agenta. Vo väčšine prípadov je náš agent na základe skúseností schopní vyjednať výhodnejšiu cenu oproti cene ponukovej. Rokovanie o cene domu je samozrejme celkom bežné, stále však existujú rôzne tipy a triky na to, aby to fungovalo čo najlepšie vo váš prospech. Agent kupujúceho má vo svojom repertoári rôzne obchodné stratégie.

Získanie finančných prostriedkov

Prostredníctvom nášho odborného finančného poradcu Vám pomôžeme pri správnom výbere hypotekárneho úveru. Zabezpečíme pre Vás aj prípravu poistenia nehnuteľnosti a domácnosti. Zariadime pre Vás aj potrebný znalecký posudok.

Zabezpečenie právnej ochrany

Technický stav nehnuteľnosti je veľmi dôležitý, ale dôležitý je aj stav právny. Náš odborne vzdelaný tím v spolupráci s advokátmi preverí nehnuteľnosť tak, aby zbytočne nenastalo žiadne nepríjemné prekvapenie, alebo sklamanie. Prostredníctvom advokátskej kancelárie sa postaráme aj o úplnu zmluvnú dokumentáciu. Revízia Rezervačnej zmluvy, Zmluvy o budúcej Kúpnej zmluve, Kúpnej zmluvy je v spolupráci s nami samozrejmosťou.

Obeháme za Vás úrady

Budeme stáť pri Vás aj v deň podpisovania zmlúv u notára. Budeme pre Vás kontrolovať celý priebeh. Tak isto aj podpisovanie záložných zmlúv a kúpnych zmlúv má určitú postupnosť. Ušetríme Vám teda veľa zbytočného stresu a času, ktorý by ste strávili behaním po úradoch.

Odovzdanie kľúčov

V REAproperty sa obchodný prípad ani podpisom zmlúv neskončí. Naďalej Vám budeme pomáhať pri protokolárnom odovzdaní a prepisoch u dodávateľov energií aj médií.

Agent kupujúceho Vám pomôže zabezpečiť čo najlepšie výsledky. Podstatne zvýši pravdepodobnosť, že dosiahnete výsledok, ktorý hľadáte.