Fotografovanie

Použite skvelé fotografie, aby bol váš dom na prenájom ešte atraktívnejší

Ak máte nehnuteľnosť na prenájom a chcete prilákať najlepších nájomcov, ktorých môžete nájsť, tak niet pochýb, že najlepším spôsobom, ako to môžete urobiť, je použiť úžasné fotografie v inzercii online.

Na inzertných portáloch sa hľadajú potenciálny nájomcovia a tí majú na výber veľa možností na prenájom, ​​takže ak chcete, aby sa čo najväčší počet ľudí snažil prenajať práve váš dom určený na prenájom, určite vám pomôžu vysoko profesionálne fotografie.

Na rôznych trhoch sa to môže dosť líšiť, ale v roku 2020 to zvyčajne vidíme tak, že veľa realitných agentov používa na fotografovanie domu už naozaj profesionálneho fotografa. To dáva veľký zmysel. Zdá sa však, že veľa prenajímateľov stále žije ešte v roku 2003 a stále fotí svoje často hrozné fotografie v nádeji, že takéto fotografie budú stačiť na prilákanie nájomcov ochotných zaplatiť najvyššiu mesačnú sadzbu pri prenájme ich domu.

Ospravedlňujeme sa tímto agentom, ale jednoducho to už takto nefunguje

Ak sa používajú zlé fotografie, zvyčajne sa tým zníži počet otázok, takže máte menej zainteresovaných strán, ktoré kontaktujú agenta, čo môže nakoniec viesť k podstatnému zníženiu mesačného nájomného. Nájomcovia sa medzi kupujúcimi skutočne nelíšia a stále chcú vidieť, ako nehnuteľnosť vyzerá, a priťahuje ich domov, ktorý vyzerá úžasne.

Ako spravíte skvelé fotografie pri prenájme nehnuteľnosti?

Môže to vyzerať dosť ľahko, keď stačí stlačiť tlačidlo na telefóne, ale je to naozaj oveľa ťažšie, ako to vyzerá.

Napríklad, ak sa pozeráte priamo na okno, často bude okno príliš svetlé alebo interiér bude dosť tmavý. Niektoré telefóny sú síce dosť kvalitné, a dokážu vyvážiť vonkajšiu a vnútornú expozíciu, často sa však na fotografii objavia zvláštne farby, ktoré odrádzajú od celkovej prezentácie.

Ďalším problémom, ktorému môžete čeliť, je farba prenášaná svetlami v miestnosti. Napríklad, volfrámové osvetlenie môže spôsobiť, že miestnosť bude vyzerať veľmi oranžovo, a iné svetlá môžu spôsobiť, že miestnosť bude vyzerať skôr modrá alebo zelená a celkom odlišná od toho, ako to v skutočnosti vyzerá.

Ako môže profesionálny fotograf pomôcť?

Fotograf má zručnosti a výbavu na prekonanie slabého osvetlenia, aby sa ubezpečil, že každá fotografia vyzerá najlepšie. Nechcete predsa, aby váš fotograf vytvoril nepravdivé očakávania, ale skôr realistický pohľad na miestnosť, ktorá pritiahne nájomcu, ktorý hľadá domov s týmito vlastnosťami a štýlmi. To urobí skúsený fotograf z oblasti nehnuteľností.