Homestaging

Home staging je kľúčom k úspešnému predaju vašej nehnuteľnosti.

Spočíva v príprave zvyčajne rodinného domu, alebo bytu na predaj na trhu s nehnuteľnosťami.

Cieľom takejto inscenácie je, aby sa domov stal príťažlivým pre čo najväčší počet potenciálnych kupcov, čím by sa nehnuteľnosť predávala oveľa rýchlejšie a za podstatne viac peňazí.

Pri každom predaji alebo pri prenájme je veľmi podstatný prvý dojem. Kupujúci sa často podvedome rozhodujú na základe už prvého dojmu, ktorý si kupujúci vytvára hneď na začiatku prezentácie a to už v priebehu prvých 5 až 10 sekúnd.

Techniky prezentácie sa zameriavajú na zlepšenie príťažlivosti nehnuteľnosti tým, že sa jedná o príjemný, atraktívny produkt, ktorý môže vidieť každý kupujúci, ktorý bude mať túžbu žiť v takejto nehnuteľnosti a teda potom aj túži túto nehnuteľnosť kúpiť.

Home staging si vyžaduje určitú peňažnú investíciu pred predajom a tak vytvára pridanú hodnotu, aby sa potom nehnuteľnosť predala ešte za vyššiu investíciu kupujúcim investorom, ktorí chcú potom získať taký dom a získať tento majetok.

Takže to nie je len obyčajné zdobenie, ale musí tiež zahŕňať komplexné pochopenie toho, ako nájsť už existujúci kapitál v tomto dome a nehnuteľnostiach a ako správne tento potenciál ešte aj zvýšiť.

Správne vykonaný home staging zahŕňa tiež komplexné pochopenie trhu nehnuteľností v susedstve, takže je potrebné mať na mysli, že si potencionálny nový majiteľ domu môže chcieť vybrať , kam tieto investície bude chcieť radšej investovať a prečo.

Štatisticky je preukázané, že byt, alebo dom upravený cez službu home staging sa predá podstatne rýchlejšie a za viac peňazí.

Kupujúci má väčší záujem investovať do nehnuteľnosti upravenej cez home staging a to dokonca aj za vyššiu cenu.

Pri službe home staging je tiež potrebné vziať do úvahy aj porovnateľné domy na predaj na trhu v danej oblasti, aby sme vedeli, ako vykonať home staging čo najlepšie, aby sa dom, alebo byt predával rýchlo a ešte aj za viac peňazí.

Návratnosť investícií je preto podstatným účelom služby home staging.

Pokiaľ ide o jednoduché zdobenie, ľudia často používajú umenie, maľbu, doplnky, svetlá, zeleň a koberec na home staging domu, či bytu, aby potenciálnym kupujúcim priniesli atraktívnejší prvý dojem z nehnuteľnosti.

Taktiež sa upravuje alebo dočasne či v niektorých prípadoch v prípade záujmu aj trvale nahrádza pri službe home staging nábytok.

Správne vykonané inscenovanie vedie oko k atraktívnym prvkom a zároveň znižuje nedostatky.

Home staging sa často označuje aj ako prezentácia nehnuteľnosti alebo úprava nehnuteľnosti.

Realitná kancelária REA Property využíva pre home staging len najprofesionálnejších home stagerov v tejto oblasti.

Rea Property je pre Vás zárukou úspešne a profesionálne zvládnutej služby home staging.